Belgyógyászat
Belgyógyászat
Napjainkban egyre gyakoribb probléma, hogy nem tudjuk merre induljunk panaszainkkal, betegségeinkkel, nem tudjuk átbeszélni korábbi eredményeinket.
A belgyógyászat az orvostudomány egy speciális területe, amely igen sokrétű. A belgyógyászat számos szakterületnek az alapja, mint például diabetológia, endokrinológia, gasztorenterológia, hematológia, kardiológia.
Fontos, hogy a belgyógyászat holisztikus szemlélet alapján az embert a teljes valóságában vizsgálja.
Érdemes belgyógyász szakorvoshoz fordulni szív- és érrendszert, a légző-, a vérképző- és az emésztőszerveket, a májat, a belső elválasztású mirigyeket érintő, hirtelen jelentkező vagy tartósan fennálló panaszokkal.
Belgyógyászati konzultáció:
A belgyógyászati konzultáció során egy személyes elbeszélgetés keretei között, a hozott leletek áttekintése, megbeszélése után útbaigazítást, iránymutatást kap a páciens a további teendőkre, esetleges vizsgálatokra.
Belgyógyászati komplex vizsgálat:
A belgyógyászati komplex vizsgálat magában foglalja a részletes kórelőzmény felvételét, azaz a beteg panaszainak, tüneteinek kikérdezését, a hozott egészségügyi dokumentumok és az elektronikus információk áttekintését. Ezek után kerül sor a teljes fizikális vizsgálatra, vérnyomás mérésre, iránydiagnózisok felállítására, és a további teendők, terápia meghatározására.
A belgyógyászati konzultációt, illetve belgyógyászati komplex vizsgálatot követően lehetősége van az alábbi vizsgálatokra:
24 órás Holter vizsgálat:
A 3 csatornás Holter vizsgálat során 24 órán keresztül (indokolt esetben akár tovább is) megfigyelhető a páciens szívműködése.
A vizsgálat segít feltárni a panaszokat okozó, vagy rejtett szívritmus-zavarokat, ingerület-vezetési zavarokat, a szív különböző területéről induló „mellé-ütéseket”. A szívizomzat romló oxigénellátási viszonyait is meg tudjuk ítélni, egy átlagos otthoni, vagy munkahelyi stresszes nap során, így a szív koszorúereinek szűkületét időben észlelve, esetleg egy későbbi fenyegető elzáródást (szívinfarktust) is meg lehet előzni a korai jelek alapján.
Hogyan történik a vizsgálat?
Egyeztetett időpontban a mellkas bőrére, megfelelő helyekre, egyszer használatos öntapadó „tappancsokat” helyezünk fel. Ezekhez kapcsolódnak az elektródák, melyek a szív elektromos tevékenységét érzékelik, és rögzítik egy kis méretű hordozható rekorderbe.
Körülbelül 24 órás megfigyelési idő után a páciens visszahozza a készüléket és az elektródákat a rendelőnkbe. A rögzített információkat kiértékeljük.
Célszerű laza, nem műszálas öltözékben érkezni. A készülék mérete alapján a felsőruházat alá rejthető, a mindennapi szokásos tevékenységet, munkavégzést nem hátráltatja.
Kiknek ajánlott?
Akinek bizonytalan mellkasi fájdalmai jelentkeznek, rendszertelen szívdobogás érzései vannak, vagy aki úgy érzi időnként kihagy a szíve, esetleg időnként erősebb dobbanásokat érez, mindenféle tisztázatlan eszméletvesztés, vagy ájulás érzés esetén.
Mennyi ideig tart a vizsgálat?
A készülék felhelyezése, kiadása: 10 perc.
Levétele: 5 perc
Eredmények kiértékelése: 15 perc
24 órás ABPM vizsgálat:
Az ABPM vizsgálat 24 órás vérnyomás-monitorozást jelent, amikor egy hordozható vérnyomásmérővel távozik a beteg a rendelőnkből.
A vizsgálat segít az ingadozó magasvérnyomás betegség feltárásában, a hatékony vérnyomáscsökkentő kezelés megválasztásában, az egyénre szabott terápia beállításában, továbbá kezelt magasvérnyomásos betegek, gyógyszeres beállításának finomhangolásában.
Hogyan történik a vizsgálat?
Egyeztetett időpontban feltesszük a vérnyomásmérő mandzsettát a beteg karjára, (célszerű laza pólóban érkezni) a készüléket vagy a nyakba akasztjuk, vagy derékövvel rögzítjük, aszerint kinek melyik megoldás a kényelmesebb. A készülék mérete alapján a felsőruházat alá rejthető, a mindennapi szokásos tevékenységet, munkavégzést nem hátráltatja.
A készülék mérési gyakorisága személyre szabottan módosítható, napközben 15-20 percenként, éjszaka 40-50 percenként, javasoljuk a mérések gyakoriságát, de egyéni igények, panaszok esetén napközben 30 perc éjszaka a 60 perces mérések is és elfogadhatóak.
Körülbelül 24 órás megfigyelési idő után a páciens visszahozza a monitort a rendelőnkbe, és az információkat kiértékeljük.
Kiknek ajánlott?
Akinek a panaszai alapján magasvérnyomás gyanúja felvetődik, otthonukban 130/80 Hgmm feletti vérnyomást mérnek, illetve aki gyógyszeres beállítása nem tűnik megfelelőnek, illetve panaszokat okoz.
Mennyi ideig tart a vizsgálat?
A készülék felhelyezése, kiadása: 10 perc.
Levétele: 5 perc
Eredmények kiértékelése: 10 perc
Elektrokardiogram (EKG) készítés:
Elektrokardiogram készítése igény szerint is történhet, (altató orvosi vizsgálathoz, műtét előtt) vagy tisztázatlan mellkasi panaszok esetén.
Természetesen a belgyógyászati vizsgálat során is gyakran igény merülhet fel a szív elektromos működének a megítélésére. 12 elvezetéses EKG készítése során fekvő helyzetben elektródákat helyezünk a mellkas bőrére és a végtagokra. A készülék néhány másodpercre a szívműködés elektromos tevékenységét rögzíti szalagon.
Mennyi ideig tart a vizsgálat?
A készülék felhelyezése, kiadása: 10 perc.
Levétele: 5 perc
Eredmények kiértékelése: 10 perc
Áraink
Áraink
Belgyógyászati konzultáció •25.000.-Ft
Belgyógyászati vizsgálat
•45.000.- Ft
EKG felhelyezés, kiértékelés
•5.000.-Ft
ABPM felhelyezés, kiértékelés
•20.000.-Ft
Holter felhelyezés, kiértékelés
•25.000.-Ft
Kombinált vizsgálat
(ABPM és Holter együtt)
•35.000.-Ft